Dessa sessioner ges av Josefin Magnusdotter som är Infinites inhouse HSP-terapeut. Josefin är högkänslig terapeut specialiserad inom tanke- och känslohantering, energiförståelse, förändringsprocesser och intuitionsarbete. Josefin är både introvert och extrovert högkänslig beroende på omständigheter och omgivning - alltså det som brukar kallas ambivert högkänslig. Ibland styr den introverta sidan och ibland den extroverta vilket ger Josefin en bred insikt och egen erfarenhet som hon tar med sig in i sitt arbete som HSP-terapeut. Josefin ger även sessioner på engelska.
Josefin är utbildad coach i England, samt utbildad HSP-terapeut av Malin Sandell och Ina Elverljung från Högkänslighet Sverige och Högkänslighetspodden.
Tänk om du kan hantera din extra känslighet med lätthet och använda den till din fördel?
Vi hoppar över kallpratet, tar dig direkt till kärnan och låter dig utforska livet ur helt nya synvinklar. Tänk om du kan hantera din extra känslighet med lätthet och använda den till din fördel? Hur kan du utveckla din intuition och leva din fulla potential?
Längtar du efter nya livsperspektiv?
Längtar du efter att lära känna dig själv på ett helt nytt sätt? På
Infinite har du genom en kombination av samtal och yoga möjlighet att gå djupare i dig
själv, dina förmågor och vad du egentligen vill ha ut av livet. I vårt livsutvecklande program för dig som är
högkänslig möter du vår samtalsterapeut och coach Josefin Magnusdotter
vid 6 sessioner online. Tillsammans hittar ni just dina verktyg för
känslomedvetenhet och nycklar till välmående. Du har under 6 månader fri
tillgång till alla yogaklasser och kurser i ordinarie schema på
Infinite Yoga Malmö, i studion eller online.
"Så skönt att äntligen få prata med någon som så väl vet vad det innebär att vara HSP! Josefin är en fantastisk, lyhörd, proffsig, mycket vänlig och inkännande terapeut. På bara några få samtal fick jag insikter och verktyg som verkligen hjälpt mig enormt mycket!"
"Jag har gått i terapi till och från de senaste 6 åren, efter min utmattningsdepression. Det har varit blandat psykoterapi och KBT, men aldrig har jag känt att jag landat så väl och fått bearbeta mina utmaningar på ett sånt fantastiskt sätt som i HSP-terapin med Josefin”
"Genom våra samtal har jag fått lättare att sortera bland mina känslor och reda ut vad som är vad. Professionell med kärlek, omtanke och träffsäkerhet har hon guidat våra samtal. Du är fantastisk Josefin, stort tack så långt."
SAGT OM
Läs tidigare kunders återkoppling!
BOKA
Via mail till Josefin - josefin@infiniteyoga.se
Läs om hur vi hanterar dina personuppgifter. >>
Tänk på att avbokningar för privata sessioner ska göras senast 12:00 dagen innan sessionen för att undgå full debitering.
Med hänvisning till dataskyddsförordningen GDPR, undvik att skriva integritetskänsliga personuppgifter per mejl, kontakta oss gärna per telefon istället.
MOTTAGNING
Via telefon eller på Infinite Yoga Malmö, Gustav Adolfs torg 43
PRISER OCH ANDRA FRÅGOR
Kontakta Josefin på josefin@infiniteyoga.se
Hitta hit
Gustav Adolfs torg 43, Malmö
Kontakt
info@infiniteyoga.se, 040-892 44